DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21570202,12%
İstanbul
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı
Redington Türkiye, ekosistemin birleştirici gücü olmayı sürdürdü

Redington Türkiye, ekosistemin birleştirici gücü olmayı sürdürdü

ABONE OL
Eylül 28, 2021 13:10
Redington Türkiye, ekosistemin birleştirici gücü olmayı sürdürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2021 yılı başında isim değişikliğine giderek LinkPlus yerine Redington Türkiye olarak devam etme kararı alan ve teknoloji alanında Türkiye’nin en köklü distribütörlerinden biri haline gelen şirket, yılın ilk yarısında portföyüne eklediği yeni markalarla büyümeye devam etti. 2021’nin ilk 6 ayında sektör ortalamasının üstünde bir performans ile 20 büyüyen şirket, 2021 yıl sonu ciro hedefini 2020 yılına kıyasla 25 yükseltti.

Tüm dünyada bilişim teknolojileri hızla gelişiyor ve şirketler büyük bir dönüşümden geçiyor. Pandemiyle bu dönüşümün hızı arttı ve bilişim teknolojilerine talep daha da yükseldi. Pandeminin etkisi altında geçen 2020 yılında hem iş dünyası hem de bireysel açıdan ne kadar gerekli olduğunu kanıtlayan bilişim teknolojileri, 2021 yılının ilk yarısında da önem kazanmaya devam etti. Yılın ilk 6 aylık dönemindeki kısıtlamalar nedeniyle evlerimize kapanıp, ofislerden, okullardan ve fiziksel toplantılardan uzaklaştığımız günlerde, dijital çözümler bizi gerekli olan kurum ve kişilerle iletişim halinde tuttu, hayatın devamının en büyük destekçisi oldu.

Dönüşüm yolculuğu isim değişikliği ile başladı

Birçok kuruluşun uzun vadede sürdürülebilir olmayan hızlı kararlar almak zorunda kaldıkları bu dönemde teknoloji alanında doğru iş ortağı çalışmak her zamankinden daha kritik hale geldi. Teknoloji alanında Türkiye’nin en köklü distribütörlerinden biri olarak siber güvenlikten yapay zekaya, birçok alanda sunduğu ürün ve çözümlerle bu dönemde iş ortaklarının ve kurumsal müşterilerinin yanında olmaya devam eden ve 2015 sonunda Redington Grup bünyesine katılan LinkPlus, 2021 başından itibaren yoluna Redington Türkiye olarak devam etme kararı aldı.

Bu isim değişikliğini dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’ye büyük bir yatırım yapan Redington Grup’un yaptığı yatırımların bir vurgusu olarak değerlendirmek mümkün. Türkiye’nin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek büyümesini sürdürmesi için yatırım yapmaya oldukça istekli olan Redington Grup, globaldeki marka iş birliklerini Türkiye pazarına da taşımayı planlıyor.

Hem 25 yılı aşkın tecrübeye sahip yerel bir şirket hem de dünya genelinde büyük bir bilgi birikimine sahip bir yapının parçası olarak Redington Türkiye bu isim değişikliğinin ardından, küçükten büyüğe birçok şirketin finansal anlamda sıkıntı yaşadığı 2021 yılı ilk yarısında hem ekosistemine güç katma hem de şirkete olan güveni en üst düzeye çıkarma fırsatı elde etti.

Ekosistemin birleştirici gücü oldu

Redington Türkiye, 2021’in ilk yarısında özellikle “ekosistemin birleştirici gücü” rolü ile temsil ettiği markaları ile arasındaki sinerjiyi sağlamaya yönelik adımlar attı ve oldukça verimli sonuçlar elde etti. Bu dönemde “birleştirici” kimliği ile, bütünleşik sistemler oluşturarak ve müşterilerin ihtiyaçlarını yakından takip ederek, müşterilere özel çözümler sunma yolunda devam etti. Şirket bu dönemde özellikle bulut bilişim, veri analizi, yapay zekâ, güvenlik ve nesnelerin interneti gibi alanlara odaklandı.

Yeni markalarla büyümeye devam ediyor

2020 yılında pandeminin olumsuz etkilerine rağmen büyüme hedeflerinde herhangi bir değişiklik yapmayan, 2020 yılının ilk üç çeyreğinde çalıştığı markalarda döviz bazında yaklaşık 55 büyüyen ve temsil edilen marka sayısını 12’ye yükselten şirketin büyüme yolcuğu 2021 ilk yarısında da devam etti. Redington Türkiye'nin 2020'nin ilk 6 ayına göre 2021 ilk 6 ayı için dolar bazında büyüme hedefi 15 idi. Şirket bu dönemde kendi belirlediği hedefin üzerine çıktı ve sektör ortalamasının da üstünde bir performans ile dolar bazında 20 büyüdü. Redington Türkiye, 2021’nin ilk yarısında, 2020 yılının ilk yarısına kıyasla TL bazında ise 48 büyümüş oldu. Bununla birlikte şirket, 2021 yıl sonu ciro hedefini 2020 yılına kıyasla 25 yükseltti.

Şirket 2021’de hali hazırda portföyünde yer alan Splunk, Trend Micro, Hitachi, Red Hat, Versa Networks, Mobile Iron, PTC, Veritas, Corelight, Diamanti markalarına Okta, Kissflow, MicroStrategy, Supermicro ve Mobile Iron’ı satın alması ile Ivanti markalarını da dahil etti. Redington Türkiye böylece, Okta’nın üstün performans ve kullanım kolaylığı sağlayan sınıfının en iyisi kimlik ve erişim yönetimi, Güvenlik çözümleri şirketi Ivanti’nin uç nokta yönetimi, sıfır güven esaslı güvenlik ve kurumsal hizmet yönetimi, Supermicro’nun sunuculardan depolama sistemleri ve iş istasyonlarına kadar tüm ürün ve çözümlerin dağıtımını üstlenmiş oldu.

Çağa uygun katma değerli bir distribütörlük anlayışı

Portföyüne katılan yeni şirketlerle toplamda distribütörlük faaliyetlerini yürüttüğü marka sayısı 14’e ulaşan şirket, yeni iş ortaklarının sağladığı katma değerli hizmetlerle işletmelerin en son ve en fazla ihtiyaç duydukları teknolojilere yatırım yapmalarını sağlamaya devam ediyor. Redington Türkiye’nin portföyüne eklediği yeni markalar, aynı zamanda, sektördeki rolünü bilinen distribütör anlayışından çıkarıp, sadece tedarik ve finansal olarak değil, teknik olarak da iş ortaklarının yanında olduğu katma değerli distribütörlük anlayışının da güzel örnekleri oldu.

Yeni bulut bilişim girişimi yolda

Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan şirketin 2021 yılının ikinci yarısı için hedefleri konusunda şöyle konuştu“Yılın ikinci yarısında, ilk 6 ayda yakaladığımız büyüme ivmesini devam ettirmeyi hedefliyoruz. Odaklandığımız teknolojilerin daha çok üzerine gideceğimiz, bulut bilişim, veri analitiği, yapay zekâ ve güvenlik tarafında ilerleyeceğimiz, marka sayımızı daha da artıracağımız bir dönem olacak. Redington Türkiye olarak öncelikli olarak önümüzdeki dönemde bulut bilişime yönelik marka ve ürün sayımızı artırmayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çok yakında konuyla ilgili yeni iş birliklerimizi duyuracağız. Ayrıca Redington Grup ile iş birliği içinde geliştirmekte olduğumuz yeni bir bulut bilişim girişimimiz bulunuyor. Bu girişimimizle iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını daha hızlı, esnek ve kesintisiz bir şekilde karşılayacak modern bir bulut platformu üzerinde çalışıyoruz. Bununla birlikte insan kaynağı tarafında da büyüyeceğiz. Ofisimizi yenilemek üzerine de yatırım yapıyoruz. Değişen markamız, yeni ofisimiz, yeni kazanacağımız markalar ve insan kaynakları yatırımlarımızla birlikte büyüyerek ilerlemeyi hedefliyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.