DOLAR 27,3175 0.23%
EURO 28,7324 -0.27%
ALTIN 1.655,23-0,47
BITCOIN 7176910,62%
İstanbul
26°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ericsson sınırsız bağlantı ve sürdürülebilir gelecek için yeni marka amacı ve vizyonunu tanıttı
  • Karşıyaka Haber
  • Ekonomi
  • Ericsson sınırsız bağlantı ve sürdürülebilir gelecek için yeni marka amacı ve vizyonunu tanıttı

Ericsson sınırsız bağlantı ve sürdürülebilir gelecek için yeni marka amacı ve vizyonunu tanıttı

ABONE OL
Eylül 28, 2021 14:50
Ericsson sınırsız bağlantı ve sürdürülebilir gelecek için yeni marka amacı ve vizyonunu tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küresel ölçekte yaşanan teknolojik dönüşüme öncülük eden şirketlerden Ericsson (NASDAQ:ERIC), 2026 yılına kadar dünya nüfusunun yüzde 60’ının 5G’ye geçiş yapacağını öngörüyor. Yaşanan bu teknolojik dönüşümün, gezegenimizin bazı acil sorunlarının çözümü için yeni bir inovasyon dalgasının önünü açacağı düşünülüyor. 

 

Dönüşümün yarattığı fırsatları değerlendirmeyi amaçlayan Ericsson, bu doğrultuda yeni marka amacı ve vizyonunu tanıttı. Şirket, yeni marka amacını “Hayal edilemez şeyleri mümkün kılan bağlantılar oluşturmak” olarak belirlerken, yeni vizyonunu ise “Sınırsız bağlantının yaşamları iyileştirdiği, çalışma şekillerini yeniden tanımladığı ve sürdürülebilir bir geleceğe öncülük ettiği bir dünya” olarak açıkladı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ericsson Başkanı ve CEO’su Börje Ekholm, “Teknolojimiz, yaklaşık 150 yıldır sektörlerin neredeyse tümünü dönüştürüyor. Bugüne dek milyarlarca insanı birbirine bağlayan ağlarımız, yakında hemen hemen her şeyi birbirine bağlayacak. Bu hiper bağlantı çağı, iklim değişikliği ve dijital katılım gibi büyük küresel zorlukların ele alınmasına yardımcı olacak” dedi. 

 

Şirketin yeni amacı ve vizyonunun gücünü saygı, profesyonellik, azim ve dürüstlük değerlerinden aldığının altını çizen Ekholm, “Ericsson olarak, tüm işlerimizde var olan değerlerimizi ön planda tutuyoruz ve bütünlük kültürünü teşvik etme yönündeki kararlığımızı devam ettiriyoruz. Sürdürülebilir bir başarı elde edebilmek adına çalışmalarımızı her geçen gün hızlandırıyor; aynı zamanda bu çalışmaların müşterilerimiz ve paydaşlarımız nezdinde daha izlenebilir, güvenilir ve çevreye saygılı olmasını önemsiyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

Sera gazı emisyonu, dijital teknolojiler sayesinde 2030 yılına kadar 15 oranında azaltılacak

 

Milyarlarca insanın birbirine bağlanması sayısız sosyal ve ekonomik fayda sağlıyor. Ericsson tarafından yürütülen çalışma, 2030 yılına kadar dijital teknolojilerin sektörler genelinde sera gazı emisyonunu 15 oranında azaltabileceğini gösteriyor. Yeni vizyonun insanlar, işletmeler ve gezegenimiz için Ericsson’un katkı sağlayabileceği geleceği tanımladığını söyleyen Ericsson Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Grup Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Başkanı Stella Medlicott, “Bağlantılar, insanların gezegenimiz üzerindeki etkisini azaltmada büyük rol oynuyor ve dijital uçurumun kapatılmasında büyük önem taşıyor. Ancak, teknolojilerimizin toplumun daha fazla kesimine dokunma potansiyeli olduğunu da göz ardı edemeyiz” dedi.

 

Ericsson markasının amaç ve vizyonunu yenilerken hiper bağlantı çağında ortaya çıkacağına inandığı bir dizi gelecek senaryosunu da açıkladı:

Yeni eğitim yöntemleri sağlamak: Tüm eğitim kuruluşlarını ve öğrencileri birbirine bağlayarak yeni eğitim yöntemleri sağlanacak. Geleceğin iş gücü, yaşam boyu öğrenme ve beceri geliştirme için dijital teknolojilere giderek daha fazla bağımlı hale gelirken; mobil ağlar, konumdan bağımsız olarak tüm okullara kaliteli eğitim getirecek.
 

İş dünyasını yeniden tanımlamak: Değer zincirinde büyük verimlilik ve fırsat yaratırken, risk ve pazara çıkış süresi azaltılarak iş yeniden tanımlanacak. Tasarım ve üretim süreçlerinde anında kullanılabilen gerçek zamanlı veriler ve sınırsız bağlantı ile tüm iş modelleri değişecek.
 

Eğlence dünyasını yeniden şekillendirmek: Sanal ve gerçek dünyayı bir araya getiren duyuların interneti aracılığıyla eğlence yeniden şekillenecek. Canlı oyun verileri gözler önünde olacak, kişiler koltuğunun rahatlığında oyunların sesini, hissini ve kokusunu deneyimleyebilecek.
 

İklim kriziyle mücadele etmek: 5G, Yapay Zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilerle dekarbonizasyon,  uluslararası taahhütlerin yerine getirilmesi ve küresel ısınmanın sanayileşme öncesi seviyelerin 1,5 derece üzerinde sabitlenmesi gibi alanlarda iklim kriziyle mücadele edilecek.
 

Geleceğin dijital toplumunun oluşturulmasında başrol 5G’nin

 

Güvenilir ve yüksek kaliteli mobil ağ altyapısı, tüm gelecek senaryolarının ön koşulu olmaya devam ediyor. Şu anda dünya genelinde kullanılmaya başlayan 5G teknolojisi, geleceğin dijital toplumunu oluşturmaya yardımcı olan en temel ilk adım olarak öne çıkıyor.

 

Finansal dönüşümünü 2020 yılında başarıyla tamamlayan Ericsson, hedeflerine ulaşırken 5G alanının da lideri haline geldi. Ardından hem temel iş segmentlerinde hem de gelişmekte olan kurumsal alanda ek büyüme hedefleri belirleyen Ericsson, odaklanmış iş stratejilerini daha da güçlendirdi. Vizyonuyla bu stratejik yolculuğunun temelini oluşturan şirket, teknoloji alanındaki liderliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.